O nás

Jsme posilovna fungující v SVČ Domeček. Děláme cvičení pro mládež, kondiční přípravy pro sportovní kluby, cvičení pro veřejnost a osobní tréninky. Našimi trenéry jsou:

Mistrovství ČR Funkční fitness 2018

Mgr. David Hladil

 • Absolvent MU Fakulty Sportovních Studií
 • Účast na MČR ve 2 sportech
 • Více než 6 letá praxe v trénování funkční fitness, vzpírání, conditioning, crossfit, redukce váhy
 • Osobní tréninky, kondiční přípravy klubů
 • Kurzy – NCSC Elite Performance institut, Vzpíraní lektor Jiří Orság, Funkční diagnostika-Coretraining, Kyčle-Coretraining, Functional Spine Upgrade, Spinální stabilizace páteře
 • tel. 770 113 180 david.hladil@gmail.com

Mgr. Marek Hladil

 • Absolovent MU Lékařské fakulty – Fyzioterapeut a MU Fakulty Sportovních Studií obor Kondiční trenér
 • 2 letá fyzioterapeutická praxe, 4 letá praxe osobního trenéra a skupinového cvičení
 • Nápravné a rehabilitační tréninky, osobní tréninky, kondiční přípravy
 • Kurzy – Floss band course, Spinální stabilizace páteře, Tah- prehab
 • tel. 775 348 017 hlamarek@gmail.com

Níže lehce nostalgický text na naše začátky 🙂

Pamatuji si na první oficiální lekci v True Gymu. Byla prosluněná květnová neděle a v tehdy poloprázdné bývalé třídě (v bývalé základní škole) jsme s bratrem čekali, kdo se objeví. Všechno naše vybavení by se dalo spočítat na prstech ruky – námi vyrobené hrazdy, několik jednoručních činek, odporové gumy z Aliexpresu a pár švihadel. Hlavním lákadlem ale byl stojan a činka se závažím. Měli jsme představu, že lidem ukážeme smysluplné cvičení, které nespočívá v pouhém napumpování bicáku a benčpresu a netočí se kolem statických, jednotvárných cviků na strojích, že překonáme šeď takových zařízení. Chtěli jsme je přivést na cestu zdravějšího a spokojenějšího života – ve zdravém těle, zdravý duch.

Při hlubším zamyšlení se předchozím větám musím smát. Zejména poslední.

První vybavení se nám do rukou dostalo nešťastnou náhodou. O necelý rok před první lekcí jsme při bujarých oslavách tátových kulatin zabavovali děti (a trochu i sebe) hrou na schovávanou. Nešťastným pádem si bratr poranil AC kloub v rameni a musel jít pod kudlu. Příčina pádu byla multifaktoriální: vypíchl bych hlavně zhoršenou funkci mozečku jako centra koordinace pohybů – viz. ten zdravý životní styl. Brzy se začal zajímat i o to, co si poranil, jak se to poranilo a jak to spravit. Už tehdy několik let aktivně cvičil, byl vystudovaným magistrem z Masarykovy Univerzity – FSpS a snažil se pomoci si sám. Začal tím, že bude moct cvičit i doma v garáži – tak sehnal osu, závaží a stojan.

I má cesta začala zraněním, konkrétně zlomeninou paže. Se cvičením jsem zkušenosti měl taky (i když méně, než bratr). Těšil jsem se, až se budu moct znovu začít hýbat. Pohyb a sport mi velice chyběl. Tehdy jsem shodou náhod začínal studium fyzioterapie v Brně. Všechny tyto okolnosti se sešly k tomu, že jsem začal přemýšlet úplně jinak a dostal se na podobnou vlnu jako David.

Výše popsané události se už ztrácí v čase a začínají být vzdálené. Z naší malé třídy je teď celé patro, True Gym je v provozu šest dní v týdnu, během kterých se na trénincích schází naše stále se rozrůstající komunita. Disponujeme bohatým vybavením, s kterým si zacvičíte podle Vašich nejdivočejších představ. Chcete začít cvičit? Nebo se rehabilujete po úraze? Chcete se naučit vzpírat? Rádi byste oprášili staré gymnastické dovednosti? Máte sílu za tři a máte nutkání zvednout všechno železo co najdete? Viděli jste na netu crossfiťáka udělat 1000 angličáku za hodinu a vy ho chcete překonat? U nás si to svoje najdete.

Nejste aktivní sportovec a jen hledáte způsob, jak začít? Přišli jste na správnou adresu. Na osobních lekcích učíme vše hezky postupně. Vysvětlíme elementární základy našeho snažení, zhodnotíme individuální stránku věci. Vybudujeme vytrvalost, sílu a jistotu. Pokud tomu dáte vše, aktivním sportovcem se vlastně chtě nechtě stanete.

Pokud vám nějaké potíže a bolesti brání nebo odrazují ve cvičení, poskytujeme také diagnostické a rehabilitační služby. Od vymklých kotníků, bolavá záda až ztuhlý krk Vás dáme do kupy podle nejnovějších fyzioterapeutických a trenérských poznatků. Pro jedince, kteří chtějí cvičením hlavně zabránit různým zraněním, vypracujeme prehabilitační plán na míru.

Otázkou tedy je, proč k nám ještě nechodíte i Vy.

P.S.: Na tu první hodinu nikdo nepřišel.

O nás | True Gym