O nás

Pamatuji si na první oficiální lekci v True Gymu. Byla prosluněná květnová neděle a v tehdy poloprázdné bývalé třídě (v bývalé základní škole) jsme s bratrem čekali, kdo se objeví. Všechno naše vybavení by se dalo spočítat na prstech ruky – námi vyrobené hrazdy, několik jednoručních činek, odporové gumy z Aliexpresu a pár švihadel. Hlavním lákadlem ale byl stojan a činka se závažím. Měli jsme představu, že lidem ukážeme smysluplné cvičení, které nespočívá v pouhém napumpování bicáku a benčpresu a netočí se kolem statických, jednotvárných cviků na strojích, že překonáme šeď takových zařízení. Chtěli jsme je přivést na cestu zdravějšího a spokojenějšího života – ve zdravém těle, zdravý duch.

 

Při hlubším zamyšlení se předchozím větám musím smát. Zejména poslední.

 

Tu činku a stojan pořídil David za peníze utržené z pojistky. O necelý rok zpět jsme při bujarých oslavách tátových kulatin zabavovali děti (a trochu i sebe) hrou na schovávanou. Nešťastným pádem si bratr poranil AC kloub v rameni a musel jít pod kudlu. Příčina pádu byla multifaktoriální: vypíchl bych hlavně zhoršenou funkci mozečku jako centra koordinace pohybů – viz. ten zdravý životní styl. Brzy se začal zajímat i o to, co si poranil, jak se to poranilo a jak to spravit. Už tehdy několik let aktivně cvičil, byl vystudovaným magistrem z Masarykovy Univerzity – FSpS a snažil se pomoci si sám. Začal tím, že bude moct cvičit i doma v garáži – tak sehnal osu, závaží a stojan.

 

I má cesta začala zraněním, konkrétně zlomeninou paže. Se cvičením jsem zkušenosti měl taky (i když méně, než bratr). Těšil jsem se, až budu moct znovu začít cvičit. Pohyb a sport mi velice chyběl. Tehdy jsem shodou náhod začínal studium fyzioterapie v Brně. Všechny tyto okolnosti se sešly k tomu, že jsem začal přemýšlet úplně jinak a dostal se na podobnou vlnu jako David.

 

Výše popsané události se už ztrácí v čase a začínají být vzdálené. Z naší malé třídy je teď celé patro, True Gym je v provozu šest dní v týdnu, během kterých se na trénincích schází naše stále se rozrůstající komunita. Disponujeme bohatým vybavením, s kterým si zacvičíte podle Vašich nejdivočejších představ. Chcete se naučit vzpírat? Rádi byste oprášili staré gymnastické dovednosti? Máte sílu za tři a máte nutkání zvednout všechno železo co najdete? Viděli jste na netu crossfiťáka udělat 1000 angličáku za hodinu a vy ho chcete překonat? U nás si to svoje najdete.

 

Nejste aktivní sportovec a jen hledáte způsob, jak začít? Přišli jste na správnou adresu. Na začátečnických lekcích (v hantecu maláčci) učíme vše hezky postupně. Vysvětlíme elementární základy našeho snažení, zhodnotíme individuální stránku věci. Vybudujeme vytrvalost, sílu a jistotu. Pokud tomu dáte vše, aktivním sportovcem se vlastně chtě nechtě stanete.

 

Pokud vám nějaké potíže a bolesti brání nebo odrazují ve cvičení, poskytujeme také diagnostické a rehabilitační služby. Od vymklých kotníků, bolavá záda až ztuhlý krk Vás dáme do kupy podle nejnovějších fyzioterapeutických a trenérských poznatků. Pro jedince, kteří chtějí cvičením hlavně zabránit různým zraněním, vypracujeme prehabilitační plán na míru.

 

Otázkou tedy je, proč k nám ještě nechodíte i Vy.

 

P.S.: Na tu první hodinu nikdo nepřišel.

 

O nás | True Gym